KONST / Litografier / Färglitografier 10313174
*
nr 1031 3174
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografier, 2 st, Evy Låås (1923-1999), motivet: 45x54 ca
Kondition: varav en saknar glas och har skadad ram
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 20:12:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 16:40:35
1
100 kr
18/4 20:07:33
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Signerade. Bladets mått: 45x55-60x80, oramad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47
*
Evy Låås
Kondition: varav en saknar glas och har skadad ram
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 1031 3174
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografier, 2 st, Evy Låås (1923-1999), motivet: 45x54 ca
Kondition: varav en saknar glas och har skadad ram
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 16:40:35 | 1 | 100 kr |
18/4 20:07:33 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Signerade. Bladets mått: 45x55-60x80, oramad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47